מהי מדיטציה?    

     מדיטציה הינה כלי עבודה, טכניקת תרגול לעבודה עצמית על הנפש (ובדרך עקיפה גם על הגוף).  זוהי שיטה המביאה את האדם לרגיעה, להשתקת המחשבות והדאגות. המדיטציה משפרת את ההקשבה העצמית, מגבירה את החוסן הנפשי. באמצעות המדיטציה אנו יכולים להתבונן פנימה, לחקור ולהבין את המחשבות, את הרגשות ואת דפוסי ההתנהגות ולהכיר ולהתחבר ל"אני האמיתי" שלנו.

 

מדוע חשובה המדיטציה?     

     בחיי היומיום אנחנו עסוקים, טרודים ומגיבים באופן אוטומטי. רובנו נמצאים במרוץ מטורף שלא מאפשר לנו להיות עם עצמנו. מרבית הזמן עסוקים ועוסקים במה שהיה או במה שיהיה, מה קרה במדינה, עם הילדים/משפחה, מי אמר, מי עשה וכו'. החיים מתנהלים על פי הרעש והגירויים הסביבתיים ואנו שוכחים לעצור רגע, להשקיט, להתבונן. כאן באה המדיטציה לעזרתנו, הגוף והנפש זוכים למנוחה ורגיעה, פירוק מתחים בכל מערכות הגוף, נטרול העייפות והתרעננות.   

 

     כיום רופאים רבים רואים את הקשר בין מחלות כרוניות למתח בו האדם שרוי ולכן ממליצים על מדיטציה כדרך חיים למניעת מחלות ו/או האטה ושמירה על איזון.   

 

     כל אחד יכול למדוט מכיוון שמדיטציה הינה מצב של הרפית הגוף והתודעה. מצב של מנוחה והאטה. בזמן מדיטציה יכולת הריכוז עולה, מתחים משתחררים, רגשות שליליים מתפוגגים, מתעורר החלק המתבונן שבנו, המודעות מתחדדת. בעזרת המודעות ניתן ליצור שינויים להם אנו שואפים. זמן המדיטציה יכול להיות קצר או ארוך. לעיתים 10 ד' יספקו את אותה התועלת של שעתיים שינה.  

 

     מדיטציה מתאימה לכל אדם הרוצה להתחבר לשקט ולשלווה ולכל הרוצה להתפתח, להתקדם ולהשתנות. אפשר למדוט בכל מקום, בבית או בחיק הטבע. לבד או בקבוצה בהנחיה מודרכת.  

     ישנן אפשרויות שונות לתרגול המדיטציה, פסיביות ואקטיביות, כשהמכנה המשותף הוא להיות.

להיות בהווה להרפות ולהניח לעבר ולעתיד. לחוות את הרגע.