קלפי מודעות 

 

     קלפי מודעות הינם כלי המאפשר לנו להעלות מתת המודע אל המודעות נושאים שונים הטורדים מחשבותינו כמו: עבודה, קריירה, עסקים, לימודים, זוגיות, ילדות, הורות, התמודדות, השגת מטרות ועוד. זהו כלי המאפשר הקשבה מלאה לתת המודע. העבודה עם הקלפים נועדה להרחיב את הראיה על נושאים ותהליכים משמעותיים שהאדם חווה בנקודת זמן בחייו, לאפשר התבוננות לעומק, לראות אחרת, להבין ביתר בהירות את המקום בו אנו נמצאים (בתחום הנבחר), לעורר, להניע ולפעול.     

     קלפי המודעות אינם מנבאים את העתיד אלא מעלים על פני השטח את טרדות ההווה, את הדילמות ואת נקודות המבט השונות. הם עוסקים בכאן ועכשיו.

באמצעות הקלפים ניתן להגיע לתשובות ותובנות החבויות בתת מודע שלנו. "להניח את כל הקלפים על השולחן" תרתי משמע. תת המודע הוא שבוחר את הקלפים ואלו מגלים את עולמו הפנימי של האדם. דרך המילה המשקפת את הצד הרציונאלי של החשיבה ודרך התמונה המשקפת את הצד האינטואיטיבי מתגלים הערכים והאמונות, המחסומים והכוחות של האדם.    

     ישנם סוגים רבים ומגוונים של קלפי מודעות. חלקם מיועדים לעבודה בנושא ספציפי וחלקם מאפשרים עבודת מודעות בכל תחום בחיים. הקלפים מורכבים מתמונות או ציורים, מצירופי מילים או מסרים. המשותף לכולם שהם אינם נותנים פרשנות ואין צורך ללמוד את קריאתם (בניגוד לקלפי הטארוט). רוב ערכות הקלפים מלוות בספר הדרכה של היוצר אך אין לראות זאת כפרשנות אלא כהמלצה בלבד.    

     השינוי מתחיל כשאנחנו מוכנים להתבונן אחרת. עבודה עם קלפים היא לימוד וחקר עצמי, גילוי הפוטנציאל וגילוי דרכים למימוש והגשמה. כמוה כהארת הדרך, כהדלקת פנס על מנת לזהות את המכשולים והמהמורות, להבחין באפשרויות להסיטם או לעקפם ולצעוד קדימה אל החופש.